Pilotní výcvik na letišti Sazená

Pilotní průkazy a pilotní výcvik na letišti Sazená

Pilotní průkazy a licence, které můžete získat na letišti Sazená.

ULL výcvik
Pilotní průkaz pro řízení UL letadla na letišti Sazená

Pokud máte zájem o létání pro zábavu a plánujete převážet maximálně 2 cestující (včetně sebe jako pilota), nebo pokud jsou pro vás důležité nižší náklady na létání a možnost přistávat na neoficiálních travnatých plochách, pak je pilotního výcvik pro řízení ultralehkých letadel na letišti Sazená to pravé.

Na letišti Sazená můžete také rozšířit základní pilotní licenci o povolení pro řízení letů VFR. Licence ULL(a) představuje solidní základ pro postup k vyšším úrovním, například k získání certifikace soukromého pilota letadel PPL(a).

Zahájit výcvik ULL akcí pilotem na zkoušku
ULL výcvik
Požadavky na uchazeče:

Získání pilotního průkazu ULL(A) se pohybuje v cenovém rozmezí od 50 000 Kč do 120 000 Kč.

Pokud nechcete, aby pro Vás létání bylo pouhým koníčkem, ale spíše vášní či profesí, pak je pro Vás pilotní průkaz soukromého pilota letounu vhodnou variantou. Zároveň je získání této licence základním krokem ke kariéře profesionálního pilota dopravních letadel.

S pilotním průkazem PPL(a) budete moci převážet více než dva cestující a létat s letadly o maximální vzletové hmotnosti vyšší než 450 kg. Pokud máte v plánu proměnit své létání v profesní kariéru, můžete navázat na svůj dosavadní výcvik a získat licenci CPL(a) – obchodní pilot letounů, nebo ATPL(a) – dopravní pilot letounů.

Zahájit výcvik PPL akcí pilotem na zkoušku
výcvik PPL Sazená
Požadavky na žáka:

Stejně jako u pilotního průkazu ULL(a) je nutné splnit 45 hodin teorie, ovšem 50 letových hodin. Pokud vlastníte průkaz ULL(a), můžete si započítat 10 % svého náletu na ultralightech, nejvíce však 10 hodin.

Ceny pilotního výcviku PPL(a) se pohybují cca od 100 000 Kč do 300 000 Kč.

qode-eliptic-slider

Soukromý pilot vrtulníků – PPL(h)

Pokud hledáte agilitu ve vzduchu, schopnost vzlétnout a přistát vertikálně, pak je pro vás ideální získat licenci soukromého pilota vrtulníků. Vrtulník nabízí unikátní flexibilitu, umožňuje vám přistát prakticky kdekoli, třeba přímo před vaším domem. Ovládnout vrtulník je výzva, ale zároveň i neuvěřitelný letecký zážitek.
Budete-li chtít létání vrtulníkem zpeněžit, budete potřebovat pilotní průkaz CPL(h). Pro získání licence PPL(h) platí takřka stejné podmínky jako pro získání licence soukromého pilota letounů.
Cena pilotního průkazu PPL(h) je cca od 350 000 Kč do 450 000 Kč.

Zahájit výcvik akcí pilotem vrtulníku na zkoušku

Pokud toužíte po kariéře v kokpitu dopravního letadla, je čas získat licenci ATPL. Jde o nejvyšší letecké vzdělání, které vám otevře dveře do světa profesionálního létání.

Na cestě k získání licence ATPL vás čeká intenzivní teoretický kurz trvající 9 až 12 měsíců. Zažijete výuku od zkušených dopravních pilotů, řídících letového provozu až po letecké meteorology. Prostudujete 13 klíčových oblastí, které vás připraví na výzvy profesionálního létání a na závěrečné zkoušky na Úřadu pro civilní letectví.

Zahajte svůj letecký výcvik v AeroPrague na letišti Praha Letňany, kde nabízíme kurz teorie ATPL. Naše školení vás připraví na mezinárodní standardy. Přijďte k nám a udělejte z oblohy své profesní prostředí.

Zahájit teorii ATPL
pilotní výcvik Sazená

Plánujete letět do zahraničí? K vašim leteckým schopnostem je třeba přidat několik základních kvalifikací. Mezi ně patří obecný průkaz radiotelefonisty VFL, který vydává Český telekomunikační úřad. A pro vaši přípravu máme skvělou zprávu – poskytujeme online kurz, který vás efektivně připraví na ústní zkoušení.

Pro lety za hranice je klíčové mít úspěšně složený ICAO test z angličtiny. Tento test můžete nyní absolvovat online, z pohodlí vašeho domova. Pokud cítíte, že byste ocenili dodatečnou přípravu, nabízíme speciální kurz letecké angličtiny, který vás připraví na tento test.

Přihlásit na zkoušku ICAO
pilotní výcvik Sazená

Ať už směřujete k získání průkazu pro pilotování ultralehkých letadel ULL nebo k licenci soukromého pilota PPL, teoretická příprava je základem vašeho vzdělání.

Zahajte svou leteckou dráhu nyní s možností online výuky díky e-learningu. Profesionální tým z Aeroweb.cz vám poskytne interaktivní studijní materiály, vzdělávací videa, audio nahrávky  a ukázky radiokomunikace, vše navrženo tak, aby vyhovovalo vašim potřebám.

Mějte na paměti, že pevný teoretický základ je zárukou vašeho leteckého úspěchu. S naším inovativním přístupem k pilotní teorii se vzdělávání stává nejen efektivním, ale i přizpůsobivým, umožní vám studovat v čase, který vám nejvíce vyhovuje.

Zahájit teorii PPL/ULL
pilotní výcvik Sazená

Proč vybrat letiště Sazená pro získání pilotního průkazu?

Dlouhá přistávací a vzletová dráha přispívá k bezpečnějším vzletům a přistáním.

Skvělá dostupnost z centra Prahy. Dostanete se k nám za pouhých 50 minut.

Kvalitní zázemí a široká škála služeb pro piloty zajistí, že budete mít během výcviku vše potřebné.

Rozmanitá flotila letadel a ultralightů umožňuje zažít různé typy letadel a získat širší zkušenosti.

Letiště disponuje přistávací a vzletovou dráhou o délce přes 1 km.

Strategická poloha Sazené z ní dělá ideální výchozí bod pro lety po Evropě.

Potřebujete poradit nebo více informací?

Létáme po celý rok a rádi vám zodpovíme jakékoli dotazy